Коцюбинські злидні: хто з депутатів був за межею бідності у 2014 році?

2

Декларації депутатів громадські організації аналізують, щоб виявити корупційну складову або потенційну залежність депутатів від власних інтересів, а не від волі виборців.

Оскільки в Коцюбинському склалася унікальна ситуація й після масштабної кампанії до селищної ради зайшли аж 17 депутатів від “Нових облич” (для порівняння в Ірпені, де депутатів більше, – лише 15 представників “Нових облич”, у Бучі – 8 , у Ворзелі та Гостомелі, які теж є селищами, лише по 1), “Громада Приірпіння” проаналізувала декларації депутатів Коцюбинської ради.

“Коли депутати декларують менше прожиткового мінімуму, – це викликає низку запитань. Відомо, що депутати місцевих рад не отримують за свою працю заробітної платні. Проте, депутат, який погодився працювати на громаду на волонтерських засадах, але водночас не може забезпечити власну незалежність, може потрапити в залежність від політсили чи місцевих олігархів, працювати в умовах гострого конфлікту з інтересами тих, хто його обрав. Адже навіть на 30 тисяч гривень у рік, особливо для сім’ї з дітьми, прожити вкрай важко,” – наголошує координатор громадського руху ЧЕСНО Андрій Круглашов.

“Хочу додати, що під час аналізу декларацій депутатів з усієї України, дивували ганебно мізерні задекларовані доходи й, разом з тим, наявність авто та нерухомості, одне лише утримання яких коштує більше, ніж заробив згідно декларації депутат. – додає Круглашов.

Депутати Коцюбинської селищної ради довели, що можуть жити не просто менше, ніж на прожитковий мінімум. Дехто дорівнявся до мало не до лику святих і всією родиною прожив рік за 0 гривень (І це – не депутат в рясі Микола Ільницький).

Як бачимо, таких у Коцюбинському аж двоє – Сергій Базилівський та Сергій Ясінєв (клікнути на графіку, щоб збільшити).


Без імені

Для найзлиденнішого депутата від “Нових облич” Сергія Базилівського треба окрема рубрика – “Ні кола, ні двора”. У цього депутата, який живе із жінкою та сином, не просто нульові доходи у 2014 році.

Без імені

У нього взагалі немає задекларованої ані квартири, ані машини, ані гаража, ані ділянки.

Без імені

Він – приватний підприємець. Приватним підприємцем, згідно з автобіографії, Базилівський працює з 2009 року. Мешканці селища твердять, що депутат, який здав до ТВК де-факто порожню декларацію, має торгову точку на ринку (“Академмістечко”) і продає колготки.

Базилівський, який спершу потрапив до бюджетної комісії ради, раптово, після заяви депутатки Юлії Главацької, а відтак не з воасної волі, вирішив вийти з бюджетної комісії й почати займатися регламентом ради, попередньо навіть не читавши його.

 

Безрбітний депутат Сергій Ясінєв, який з сімєю задекларував 0 гривень у 2014 році й живе разом з дружиною та двома синами – депутат попереднього скликання.

Безымянный

У скрутній фінансовій ситуації сини Ясінєва пішли на порушення закону й влаштовували дискотеки біля озера, залишивши по собі гори сміття.

Про те, що треба всім вночі йти в ліс на дискотеку, повідомляли у соцмережі, що можна було легко віднайти через соцмережі.

Потім Ясінєв, як стверджують очевидці, напідпитку пішов до мешканця приватного сектору, який вночі намагався втихомирити натовп. Є відео з камери спостереження. Комісія з питань депутатської етики таку поведінку депутата воліла не розглядати. Завдяки рекламі “Нових облич” Ясінєв потрапив до Коцюбинської ради знову.

Депутат з сімейними нульовими доходами декларує  автівку Лачетті 2006 року випуску. Також у його власності є будинок. Безробіття у депутата, якщо вірити його біографії, триває з 1994 року. Тобто понад 20 років. Більше того, за 5 років депутатської діяльності, яка здійснюється на громадських засадах, він свідчить, що громадською діяльністю взагалі не займався.

Безымянный

Оприлюднених звітів депутата Ясінєва, якого протягнули в нову каденцію “Нові обличчя”, знайти не вдалося.

Уявіть, яке бажання і самосвідомість треба мати Ясінєву та Базилівському, щоб з нульовими доходами і такою фінансовою скрутою в родині, витрачати час не на пошуки роботи, а на те, щоб волонтерити на громаду і працювати на громадських умовах, безкоштовно, на своїх односельців. Це двоє депутатів, які з огляду на абсолютну відсутність фінансового забезпечення можуть стати найлегшою здобиччю для дерибанників.

Третю позицію з-поміж найбідніших депутатів посів представник “Нових облич” Вадим Янович – директор ТОВ “Пластмеблі” з 2004 року. У сім’ї директора справи геть кепські. Він з дружиною і донькою отримав за рік 6779.

Без імені

Щоправда, депутат не отримав геть нічого. Ці кошти записані в графі доходів родини (відповідно,  дружини). Тобто Вадим Янович у 2014 році був утриманцем своєї жінки, яка свої 6779 гривень отримала як допомогу по безробіттю.

Це ще одна депутатська сім’я, яка після скрутного 2014 року твердо вирішила свій час на громадських засадах присвятити розвитку громади. Але доходи родини – не єдине, що викликає в декларації низку питань.

У Яновичів у власності є дві квартири (44,2 та 42 м2), за які треба сплачувати комунальні послуги. В оренду другу квартиру вони, згідно з декларації не здають, бо доходів від оренди офіційно немає. Відтак утримувати все своє, як і забезпечувати себе, вони мають  менш ніж за 7 тисяч гривень за рік (допомога по безробіттю).

Окрім двох квартир у родини, яка так бідує, є садові будинки на 562 м2 та 80 м2. Їх теж треба утримувати. Ще є земельна ділянка – 7 соток і гараж на 34 метри. Ще є машини, які теж потребують утримання.

Безымянный

До групи депутатів-злиднів увійшли не лише представники Нових облич, а й їхній соратник – дерибанник Владислав Євстєфєєв, який, за словами прокурора, ще у 2013 році був власником майже 100 ділянок в Біличанському лісі. У декларації за 2014 рік такої кількості ділянок немає.

У декларації значаться лише дві ділянки загальною площею 1500 та 220 000 м2. Але варто наголосити, що проти Нового року в Євстєфєєва одну з майже 100 ділянок ділянок забрав суд. 

Безымянный

Завдяки декларації з’ясовується, що Владислав Євстєфєєв батько-одинак.

Він нібито сам виховує 2 дітей (дружина в декларації не значиться). За все своє життя, якщо вірити автобіографії, Євстєфєєв, народжений 1970 року в Баку, працює лише очільником ГО “Фонд сприяння розвитку місцевого самоврядування” з 2011 року. Тобто до 40 років депутат, якого “Українська правда” називає “смотрящим” дерибанників Біличанського лісу, взагалі ніде не працював, або просто не вказує це у своїй автобіографії для виборців.

Безымянный

І от у громадській організації Євстєфєєв зарбив за рік злиденні 8 514 гривень.

Без імені

Це, якщо поділити на 12 місяців буде менше тисячі гривень на місяць. На нього і двох дітей, які як раз у тому віці, що мали б здобувати вищу освіту.

Відповідно у батька Євстєфєєва, який так затято нібито не хоче заробляти гроші, а прагне волонтерити – працювати на громаду селища, офіційно доволі скрутна матеріальна ситуація. Тому не дивно, що він може боротися не за інтереси громади, а за інтереси дерибанників. Але якщо майже 100 ділянок не зникли з декларації безслідно, то у депутата, який заробляє копійки, з’явилися понад 7 мільйонів як внесок до статутного фонду. Ділянки пропали, а мільйони – з’явилися.

Безымянный І ще одна цікава деталь, яку “Громада Приірпіння” дізналася від юриста, який представляв дерибанників та громадську організацію, яку очолює Євстєфєєв.

“У нас договори підписані з Коцюбинською, Гостомельською, Ірпінською радами. Ми відкриті для цього. Ми надаємо такі види послуг. З’ясування істини відбувається в судовому процесі. Лише суд може встановити правду. Я юрист. Я виконую свою роботу. Я не є членом цієї організації (Фонд сприяння розвитку місцевого смоврядування-прим. ред.). У мене з ними підписаний договір.

Питання не в тому, що мені байдуже. Я просто представляю інтереси свого замовника. Пару років назад я представляв інтереси групи, яка займається рейдерством. І що мене рейдером називати після цього? Рейдером я не є.На скільки мені відомо, Євстифєєв порядна людина. Він раніше займався будівельним бізнесом. Будував будинки на Кіпрі. Він мені показував договори купівлі-продажу у Біличанському лісі. Євстифєєв – добросовісний набувач,” – переконанував колись редакцію юрист Крайник.

У автобіографії Євстєфєєва ні про який будівельний бізнес не йдеться, як і про будинки на Кіпрі. Таким чином від виборців депутат Євстєфєєв цей факт приховує.

Євстєфєєв, який зараз тісно співпрацює з “Новими обличчями” і якого на посаду голови комісії містобудування лобіюють саме депутати від “Нових облич”, переконує, що є членом партії “Батьківщина”. У публічних заявах “Батьківщина” від Євстєфєєва відхрестилася перед виборами. На сайті ж ЦВК він фігурує як безпартійний.

Безымянный

Є ще інформація, яка не відповідає офіційній автобіографії. Євстєфєєв нібито проживає у селищі. Але джерела “Громади Приірпіння” підтверджують, що депутат – мешканець столиці й селищі його після роботи щодня годі шукати. До слова, у декларації за 2014 рік у Євстєфєєва, який нібито мешкає в Коцюбинському, квартири у власності немає. Відкритим залишається питання, хто ж і з яких міркувань подбав про реєстрацію дерибанника в селищі, про що твердить офіційний сайт ЦВК, за відсутності права власності, пр що свідчить декларація за 2014 рік.

У списку найбідніших займає своє місце і депутат від “Нових облич” Павло Назарук, який утримує дружину та двох дітей. З 2006 року Назарук працює директором ТОВ ВП “Прогрес”. На цій роботі у 2014 році чоловік заробив 30 818 гривень.  Це становить майже 2 570 гривень на місяць. Для родини, що складається з 3 осіб доволі незначні надходження.

У власності родини є квартира 63 м2. та земельна ділянка 10 соток. Також Назарчуки володіють машиною – Фіат Добло 2007 року випуску.

При дуже скромних доходах та майні, яке треба утримувати, Назарчук вклав 141 546 гривень до статутного капіталу якогось підприємства. Розмір внеску складає десь 4,5 річних доходів родини за 2014 рік.

Безымянный

Шосту позицію після депутата Назарука обіймає Ольга Шкловець, яка працює прибиральницею і теж знаходить час для того, щоб працювати на громаду. Вона забезпечує не лише себе, а й сина 1989 року народження.  За рік вона заробила 15 600 грн, які значаться у графі “інші доходи”.

У неї, як і в сина у власності значиться квартира 26,6 м2. Йовірно, мова йде про одне й те ж саме житло, яке на ці скромні гроші депутатська сім’я має утримувати.

До списку злиденних депутатів потрапив і депутат від “Нових облич” – Євгеній Тимчук. Він зараз тимчасово безробітний. Але у 2014 році працював контролером.

Безымянный

Ця робота йому принесла аж 10 421 гривню, що і відображено в декларації як заробітна платня. У депутата Тимчука є Форд Транзит 2002 випуску. Оце й усе майно. Ні квартири, ні будинку. І він теж, як і попередні колеги, готовий не шукати роботу, розвиватися, а вважає, що має достатнє соціальне забезпечення волонтерити і працювати на громаду.

Денис Бабак – теж представник “Нових облич”. Він працює майстром з налаштування котельного обладнання у “Теплокомунсервісі”. Утримує жінку і сина. За 2014 рік його зарплата склала 39 919 гривень.

У власності депутата є квартира – 35 м2 та машина Кіа Ріо 2004 року випуску.

 

Всім своїм попередникам в рейтингу дала фору навіть пенсіонерка Галина Багінська, яка разом із чоловіком Віталієм задекларувала 37 тисяч і 1 гривню доходу. Багінська у графі “інші види доходів” зазначила 23 061 грн, а в чоловіка у тій самій графі – 13 940. Ймовірно, це пенсійні надходження.

У депутатки у власності значаться дві квартири: 28,8 та 20,8 м2. У чоловіка – одна квартира площею 20,8 м2. Цілком ймовірно, що мова тут іде про те, що одна з двох квартир у співвласності подружжя.

Окрім квартири, чоловік має гараж площею 44,7 м2. Також у чоловіка є найраритетніша машина у всьому депутатському корпусі – Москвич 1979 року випуску.

Безымянный

Багінська – пенсіорка з 2006 року. Тобто останні 10 років. Але її скромного доходу вистачило, щоб удвох з чоловіком заробити більше ніж розмір прожиткового мінімуму й вона, пенсіонерка, не потрапляє до списку геть злиденних депутатів, з-поміж яких доволі багато молодих людей.

Таким чином з-поміж 8 найбідніших депутатів є 7 представники “Нових облич” та один-єдиний самовисуванець Владислав Євстєфєєв.

Нагадаємо, що ті активіти, що балотувалися від нової партії в інших регіонах, зізналися в тому, що партія, яка кандидує таких несамостійних депутатів на низовому рівні, є не чим іншим як мильною бульбашкою.

Безымянный

Знаково, що з-поміж найбідніших депутатів громада не бачить отця Миколу Ільницького. Про його статки та про інших депутатів “Громада Приірпіння” оприлюднить інформацію найближчим часом.

Селищна голова Ольга Матюшина про свої статки (загальний дохід склав майже 150 тисяч, у власності 4-кімнатна квартира та машина 2010 року випуску) розповіла громаді добровільно перед виборами. Щодо секретарки ради Юлії Главацької, то у неї в декларації активісти знайшли розбіжності (варіант поданий до ТВК не відповідає тому, що Главацька подала до селищної ради).

“Громада Приірпіння” закликає коцюбинчан та інших мешканців регіону стежити за статками депутатів, які прийшли до влади розпоряджатися не лише відновлювальним ресурсом – бюджетом населених пунктів, а й найбільш дорогим ресурсом, який не підлягає відновленню, – землею, площами лісових насаджень. Ті депутати, які не є фінансово незалежними не можуть гарантувати виборцям самостійності у прийнятті рішень. Відповідно на них з високою ймовірністю зможуть впливати дерибанники.

2 коментарі

 1. Андрій Мельник 12 Січня 2016 at 22:31

  На відміну від Ірини НЕЧЕСНО Федорів, ці депутати оприлюднили свою декларацію, а не інформацію про майно у своїх деклараціях. Коли Ірина НЕЧЕСНО Федорів була депутатом Коцюбинської селищної ради, вона приховала від громади свою декларацію, пославшись, що вона має право подавати її за місцем роботи, а не до Коцюбинської селищної ради. Тобто, це звичайний лохотрон, коли політики кидають громаді кістку у вигляді “інформації про майно у декларації” (це ж треба таке видумати!), а не саму декларацію. Тут справа не в тому, що Ірина Федорів могла чи не могла подати декларацію до ради, а в тому, що громада цю декларацію в очі жодного разу не бачила. А в декларації Ірини Федорів за 2014 рік – 5000 доларів дивідендів за депозитами. То ж яка сума депозиту повинна бути, щоб 5000 доларів отримати дивідендів? Почніть з себе, а потім беріться за інших корупціонерів.

  • Iryna Fedoriv 13 Січня 2016 at 00:01

   Доводжу до Вашого відома, що я чи не єдина депутатка Коцюбинської селищної ради попереднього скликання, яка оприлюднила і інформацію про свої доходи та майно і копію декларації також.

   Я лише хотіла б поточнити, коли і від кого я приховала свою декларацію? Вона у доступі для людей вже давно. Більше того, коли мої сусіди-виборці приходили до мене навесні 2015 року я їм показувала свою декларацію і ніяких проблем не було. Можете сказати мені, хто конкретно не отримав доступ до декларації, коли і за яких умов? На мене не було адресоване жодне звернення.

   http://kotsubynske.com.ua/2015/04/24/use-maje-buty-chesno-deklaratsiya-deputatky-fedoriv-pro-dohody-u-2014-rotsi/

   Ви можете перейти за посиланням і побачите відскановану копію. Можливо, Ви просто упустили цей момент.

   Щодо суми, яка була на рахунку, то я спеціально консультувалася з фахівцями. Вони сказали, що треба декларувати, якщо станом на 31 грудня звітного року рахунок є у банку. У мене коштів станом на 31 грудня не було, бо тоді був доволі ризиковий рік для банківських вкладень.

   Наголошую, що я і моя родина живе доволі скромно у порівнянні з рівнем доходів. Ми цілком нормально можемо жити на кошти, які заробляю я. Якщо Ви звернули увагу на доходи мого чоловіка, то вони цілком дозволяють нам заощаджувати його кошти й акумулювати їх на банківських рахунках.
   490 100 + 260 001, 41 = 750 101, 41
   Тобто дохід становив понад 750 тисяч за 2014 рік.
   Я не витрачаю гроші на прикраси, дорогий одяг. Я думаю це бачать всі мої сусіди. Я прекрасно їжджу на машині, яку ми купили на вторинному ринку з битим склом і про це знає навіть Богдан Слюсаренко, бо коли ми змінили машину, я йому показувала, що машина придбана на вторинному ринку і скло бите. У мене на цей рахунок теж нема застережень. Можу їздити спокійно з садка маршруткою разом з дитиною. Теж не бачу проблем.
   А тепер уявіть собі, що на ринку, на загальнонаціональному телеканалі, я пропрацювала 10 років. Мій чоловік працює на кліька років більше на ринку, ніж я. Як думаєте, ми можемо при нормальному рівні доходів заощадити стільки грошей, щоб отримувати чесно 5 тисяч доларів з вкладів? Якщо лише за 2014 рік Ви побачили, що моя сім’я задекларувала 750 101, 41 ? І ми сплатили податки.
   Тому просто аналізуйте суми доходів, які отримав не держслужбовець, а найманий працівник бізнес-сектору.

Напишіть відгук

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539