Мер Ірпеня має квартири у Польщі та ділянки в Нацпарку

1

3 квартири у Польщі. 12 в Україні. Кілька ділянок у Національному парку – Біличанському лісі. Це все – власність мера Ірпеня мільйонера Володимира Карплюка, в маєтку якого влітку проводила обшуки прокуратура.

Земельні ділянки, які роздерибанила Коцюбинська рада, Карплюк придбав у 2011-му році. Тоді у ЗМІ вже 2 рік була інформація про цей скандальний дерибан. Вартість однієї ділянки, площею 0, 15 га обійшлася політику, згідно декларації, нібито у 91 тисячу гривень. Тобто 15 соток коштували дещо більше 11 тисяч доларів. Ймовірно, ціна, як і під час продажу інших ділянок в Біличанському лісі, занижувалася для оптимізації оподаткування.

У 2012 році на цій ділянці Карплюк разом із депутатом Коцюбинської селищної ради Владиславом Євстєфєєвим вирішив звести багатоповерхівки, але активітси цьому перешкодили. Зараз попри те, що ця територія, згідно з президентським указом, є Нацпарком, тут власниками значаться місцеві чиновники та депутати.

Без імені

У Карплюка ділянки під забудову є й в курортному Ворзелі, який Ірпінь та Буча намагаються поглинути в процесі децентралізації.

Без імені

Ділянки є і в Вишголодському районі, куди, ймовірно, збирається розширюватися будівельний бізнес.

Без імені

Як виявилося, нерухомість Карплюк має вже не лише у Приірпінні. Кілька квартир є у Польщі. Їх три.

Без імені

 

Саме тут за кордоном у Володимира Карплюка, як повідомляли ЗМІ, значится незадекларований будівельний бізнес.

Як раніше повідомляв Громадський рух ЧЕСНО, у Володимира Карплюка в декларації за 2013 рік значилося 67 квартир.  Через рік  їх було уже 23. Порвняно з декларацією за 2015-й рік,  яку Карплюк подав за місцем роботи весною 2016, у е-декларації, яку він заповнив восени 2016 року, у нього з’явилося нове майно.

Весною Карплюк задекларував 14 квартир, загальною площею 746,6 кв метрів. У електонній декларації загальна площа квартир сягає майже 795 кв метрів.

Додалася ще одна квартира, площею 47, 6 кв метрів.

Площа земельних ділянок також збільшилася – в е-декларації їх загальна площа – майже 5,7 га. В весняній декларації було 5,5 га. Таким чином можемо говорити про те, що до заповнення декларації восени 2016 року Карплюк ставився несумлінно.

Джерела “Громади Приірпіння” в Ірпінській раді повідомили, що це далеко не все, що не потрапило до декларації весною, з’явилося в декларації Карплюка. З слів джерела, в 10 км від Варшави, у Карплюка по сусідству з іншими забудовниками нібито є маєток. Редакції його навіть відзначили на мапі.

Без імені

Журналісти зазначали у ЗМІ, що Карпюк за неповних 2 роки провів 174 дні у відпустці. Заробітна плата мера за 2015 рік становить 76 506 гривень. Також дохід Карплюку приносять відсотки від вкладів у банку – майже 42 тисячі гривень. Дружина від вкладень у банках отримує відсотків більше ніж 150 тисяч гривень.

Готівкою родина мера тримає 2,4 мільйони гривень, 400 тисяч доларів та 30 тисяч євро.

Також декларант зазначає, що позичив третім особам майже 10 мільйонів гривень.

Джерело в Ірпінській рад переконує, що позичка – це фейк:

“Карплюку готівкою носять 200 – 300 тисяч з будівельних фірм “Синергія” та “Орлан”. Фейк про те, що він комусь позичив 10 мільйонів потрібен Карплюку для того, щоб потім легалізувати кошти, отримані від забудовників”.

Родина Карплюка користується послугами ОТП банку. На його рахунках вони тримають – майже 2 мільйони гривень та 16,5 тисяч євро.

Від продажу нерухомого майна родина заробила майже 3,9 мільйони гривень.

Дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав склав 202 тисячі гривень. Надаючи майно в оренду родина Карплюка заробила близько 400 тисяч гривень. При цьому партія мера Ірпеня “Нові обличчя” за перше півріччя отримала і витратила 0 гривень.

Дружина вклала гроші в статутний фонд ТОВ “Байкар” та ТОВ “Піар Лайн”.

ТОВ “Піар Лайн” – фірма дружини Карплюка, до якої  також входить і Наталія Лисаченко, яка була довіреною особою кума Каплюка –кандидата в нардепи та мера Бучі Анатолія Федорука на виборах 2014 року.

Нагадаємо, влітку 2016 року ГПУ провела обшуки в будинках мерів Бучі та Ірпеня. Карплюка про обшук попередили і він втік за кордон. У жовтні меру Бучі вручили підозру. Суд обрав міру запобідного заходу нічний домашній арешт та відсторонив Федорука від посади. Прокуратура підозрює мерів двох міст у дерибані лісового фонду Приірпіння.

1 Comment

  1. Василий Штепс 31 Жовтня 2016 at 20:52

    А “джерело у ІМР” часом не Лавруша?))

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539