Звіт депутата Коцюбинської ради Ірини Федорів за 2013 рік роботи

3

Взяла участь в 22 сесіях селищної ради (з 23 проведених).

Пропустила 1 сесію селищної ради 27 серпня. Це перша сесія, яку не відвідала за три роки каденції, оскільки секретар селищної ради належним чином не повідомив про дату і час сесії. Відповідна скарга на невиконання своїх прямих обов’язків працівника ради подана селищному голові та до прокуратури.

Складено депутатських актів: понад 30.

Написано депутатських звернень: близько 30.

Написано депутатський запит: 2 (щодо проведення конкурсу для формування нижчого тарифу на опалення та оприлюднення на офіційному сайті ради списків черговиків у дитсадки для контролю громади. Підтриманий лише один – перший).

Підзвітність депутата виборцям: проведено дві зустрічі з виборцями у 2011, 2012 та 2013 роках під час яких депутат відзвітував про результати роботи за рік. Опубліковано три он-лайн звіти: до 100 днів роботи депутатаза 2011 рік роботи та за 2012 рік роботи.

Вирішення транспортних проблем селища

Написане депутатське звернення на Присяжнюка щодо необхідності відкриття нового маршруту на Сирець з селища Коцюбинське, прийняття пропозиції КМДА стосовно обслуговування громади рухомим скадом підприємства “Київпастранс”, перевірки виправданості тарифу 2,50 на маршруті сполученням Коцюбинське Київ, який сягає менше 10 кілометрів та забезпечення громади селища новими автобусами на маршрутах 745 та 393.

Попередньо за домовленістю з Присяжнюком щодо цих питань була проведена зустріч з його заступником Діденком й були досягнуті домовленості про сприяння у вирішенні піднятих громадою селища питань, зокрема оновлення транспортних засобів.

Через страйк маршруток на Київщині й подальше звільнення Діденка з Присяжнюком досягнуто домовленість щодо цього питання дочекатись призначення нового заступника.

Звернення до перевізника маршруту 745 з проханням зробити відповідний благоустрій зупинки поблизу гіпермаркетів. Зупинку за кілька місяців встановили.

Звернення до КМДА щодо ремонту вулиці Робітничої, яка веде в селище. Паралельно із зверненням від телеканалу СТБ було подане депутатське звернення Вячеслава Кутового щод оцього ж питання.Через місяць після звернення, у липні, були розпочаті ремонтні роботи вулиці Робітничої.

Вирішення питань безпеки та правопорядку в селищі

Написане звернення від імені директора школи № 18 Ігоря Лошицького на Уповноваженого з прав дитини Адміністрації Президента Юрія Павленка щодо необхідності задля безпеки дітей побудувати підземний перехід в районі переходу через залізничні колії до ЗОШ № 18. У відповідь на звернення Павленка до Укрзалізниці було повідомлено, що відповідне фінансування повинні закласти в Кабінеті Міністрів України.

На підтримку звернення директора школи мною та активістами зібрано близько 600 підписів коцюбинчан.

З відповідним листом від Павленка звернення від громади було перенаправлене до Кабміну. Кабмін переадресував на КОДА. Наразі це питання вивчається в КОДА і профільному міністерстві.

Написано два депутатські звернення до КП “Святошинське ЛПГ” щодо нагальної необхідності видалити сухостій та небезпечні дерева по периметру селища (вул. Пономарьова,  Меблева). У зв’язку з тим, що місцева влада не дає працювати лісникам в зоні видимості селища й викликає правоохоронців, про цю проблему було заявлено на засіданні профільного підкомітету ВРУ та проведені переговори з головою КОДА Анатолієм Присяжнком, який пообіцяв вирішити це питання.

Присяжнюк не відреагував належним чином, але місцева влада восени, коли сухостій почав падати долі усвідомила загрозу й негласно пообіцяла лісників не чіпати, коли ті будуть виконувати свої обов’язки. Новопризначений директор КП “Святошинське ЛПГ” пообіцяв це питання вирішити. На початку жовтня частину сухих гілок спиляли на Меблевій. Спиляли також дерево біля дитячої гірки, яке виявилось аварійним (під час роботи виявили у стовбурі два великі дупла).

На Пономарьова, де теж у депутатському зверненні просили спиляти сухостій, провели рубки.

Після звернення мешканців, які поскардились на незакриті колодязі, переговорила з головним інженером ЖЕК-у, який за 10 хвилин направив працівників, аби ті закрили люки.

Оприлюднена інформація про невідповідність нормам СЕС у 2013 році води у ставку поблизу селища.

Написані звернення до Міністерства охорони здоров’я та Мінекології з проханням розібратись із законністю виробництва труб на території меблевої фабрики. Додані підписи мешканців селища.

Також написане колективне звернення до правоохоронних органів з проханням вмвчити незаконну діяльність ТОВ “УКАР-ПАЙП”, яке кілька місяців поспіль влітку здійснювало викиди в повітря неваідомих хімчних сполук, що мають різкий запах. Проведені переговори з Інститутом гігієни та медичної екології імені М. О. Марзєєва, які наразі вивчають атмосферне забруднення, зокрема вміст у повітрі стіролу, під час викидів виробництва.

Провели розслідування й за допомогою правоохоронців припинили незаконні дискотеки поблизу озера, які заважали вихідними у липні-серпні мешканцям Меблевої та Лісової спати, й після яких довкола озера залишились несанкціоновані сміттєзвалища, про що й було повідомлено КП “Святошинське ЛПГ”.

Разом із мешканцями Лісової 20-а провели результативні переговори з сусідами, які увечері заголосно слухали музику після 22:00.

Законодавчі ініціативи

Написані звернення до народного депутата Вячеслава Кутового та до народного депутата і голови комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Давида Жванії щодо внесення змін до законодавства щодо обов’язків депутатів та селищних й міських голів раз на рік звітувати виборцям про результати своєї роботи.

Зокрема внесена пропозиція заздалегідь інформувати про час та місце проведення звіту громаду, зокрема за наявності інтернет-порталу ради, дублювати цю інформацію в електронному вигляді за 10 днів до проведення звіту голови та за 7 днів до проведення звіту депутата ради.

Законотворчою ініціативою передбачене зобов’язання тексти звітів депутатів та голів подавати секретареві відповідної ради, щоб з ними могли ознайомитись на вимогу всі виборці у будь-який час, й за наявності Інтернет-порталу ради, оприлюднювати тексти звітів депутатів та голови в обов’язковому порядку.

Звернення обумовлене тим, що депутати зокрема Коцюбинської селищної ради відмовились оприлюднювати звіти про свою роботу, в раді немає календарного плану звітів депутатів перед громадою і підзвітність депутатів не контролюється регламентною комісією.

Зокрема, в глови профільного комітету ВРУ також попросили внести зміни до законодавства, які унеможливили б головування в комісії депутатів, які більше, ніж півроку, не в змозі організувати роботу постійної комісії ради.

Звернення до голови комітету Жванії щодо цього питання обумовлене тим, що комісія з питань освіти, культури, молоді та спорту в селищі, яку очолює депутат Казіміров, третій рік не функціонує і на депутатські звернення селищний голова не реагує.

Для контролю відвідуваності депутатами сесій рад ініційовано низку звернень до рад Приірпіння для ознайомлення із даними, що свідчать про роботу депутатів (присутність на сесіях та написання депутатських запитів). Вже оприлюднені відомості, зокрема про відвідуваність сесій депутатами Ірпінської ради.

За результатами моніторингу, 9 депутатів Ірпінської ради є кандидатами на виліт. В тому числі обрана за мажоритарною системою в смт Коцюбинське – Валентина Володарська.

Написане звернення до народного депутата Вячеслава Кутового щодо внесення змін до законодавства, які б унеможливили проведення закритих засідань місцевих рад.

Звернення обумовлене тим, що депутати Приірпіння, зокрема і Коцюбинська селищна рада, зловживають своїм правом й заркивають для громади та працівників правоохоронних органів сесії рад, де розглядають суспільноважливі питання.

Написане звернення до народного депутата Кутового щодо внесення змін до законодаства України, які б  під час формування тарифу на теплопостачання та централізоване опалення обмежили кількість газу та електроенергії фактично спожитими показниками за попередні роки з максимальним збільшенням планових показників на 10 %.

Звернення зумовлене тим, що попри роки боротьби за справедливі тарифи, які погоджує виконком, будинкам з даховими котельнями селища продовжують закладати завищені показники газу та електроенергії.

Робота члена комісії освіти, культури, молоді та спорту

Комісія цього року не засідала й жодних питань не вирішувала. Питання щодо неефектитвного функціонування комісій неодноразово піднімалось в депутатських зверненнях, які по суті не розглядались й проблема залишається невирішеною третій рік роботи ради.

Про цю проблему проінформовано голову КОДА Анатолія Присяжнюка, уповноваженого з прав дітей Юрія Павленка. Комісія попри звернення жодногоразу не була скликана.

Позакомісійна діяльність в сфері освіти, культури, молоді та спорту

За ініціативою батьків, після звернень до Уповноваженого з прав дитини Адміністрації Президента Юрія Павленка, відбулась зустріч з батьками та селищним головою, про яку батьків було мною особисто проінформовано. За результатами звернення прокуратура направила до селищної ради подання з проханням скасувати незаконне рішення, яким контингент учнів музичної школи скоротили з 100 до 80 учнів. Щодо підняття платні прокуратура повідомила, що на зборах батьки самі ініціювали питання підняття платні, про що були зібрані відповідно підписи. Прокуратура розглядає можливість подати до суду.

Перед Великоднем для дітей школи та ліцею організовано майстер-клас з писанкарства, який провела заслужена майстриня України Оксана Білоус за підтримки народного депутата. Дітей вчили як робити писанки та крапанки до свята.

На базі 4 класу школи селища організовано гурток юного журналіста. Цього року діти опанували навички проведення інтерв’ю. У 2012 році ці діти цього класу після екскурсії на СТБ писали репортажі, кращі з яких були розміщені на сайті селища.

До Міністерства екології, яке відкрило пілотний проект екологічного класу у Бучі, подана заявка на відкриття аналогічного проекту в Коцюбинському з наступного року. Міністр Олег Проскуряков пообіцяв, що такий клас буде відкрито на базі 18 школи. Учнів курсу забезпечують сучасними підручниками, дисками та інтерактивною мультимедійною дошкою.

Разом з дирекцією 18 школи ініціювали участь школярів 3-5 класів у конкурсі “Напиши листа міліціонеру”. Загалом учнями селища було написано близько 100 листів, які особисто були передані прес-службі відомства.

У лісі на дитячому майданчику на Меблевій 11-Б встановили новий розвивально-рольовий елемент – дитячий будиночок з рахівницею.

Після скарг мешканців Лісової 20-А щодо жорстокого поводження з дитиною нетверезої матері, яка перебуває в нетверезому стані, були викликані представники міліції, які разом з працівниками соцслужб направили документи до прокуратури.

Написано депутатське звернення щодо анулювання статусу почесного громадянина селища екс-ректорові податкової академії “регіоналу”-втікачеві Петрові Мельнику. Рада не підтримала. Один голос за – мій.

Вирішення питань, пов’язаних з ЖКГ

Вперше за історію існування будинків з даховими котельнями за присутності мешканців та депутата проведене обстеження котелень на виконання рішення селищної ради, яке ініціювала у 2012 році своїм депутатським запитом. Через те, що інвентаризаційний процес належним чином не був оформлений селищною радою та виконавчим органом документально провести інвентаризацію наразі не вдалося.

Під час обстеження виявили, що деякі лічильники, зокрема й ті, що дали б змогу рахувати по факту енергоносії, демонтовані, а деякі не ввімкнені в мережу живлення.

Результати подальших обстежень довели, що за даховими котельнями належним чином не стежать, що спричинило небезпечну корозію котелень в той час, як вони слугують мешканцям менше 10 років.

Поданий депутатський запит на селищну раду з пропозицією відібрати на конкурсній основі фірму, яка буде забезпечувати надання послуг виробництва теплвої енергії, теплопостачання та опалення. Запит підтримала більшість депутатів ради.

Комісія, на яку поклали розгляд запиту, його належним чином не розглянула й натомість вирішила  надалі не шукати альтернативних постачальників, а співпрацювати з “Мастер-Енерго”.

Перед Великоднем зроблено косметичний ремонт парадних на Меблевій 11-Б, гроші витрачені з фонду, зібраного в мешканців у 2009 році на ОСББ.

У будинку Меблева 11-Б в 2 під’їзді № 2 через несправність трансформатора вибивало світло у верхніх поверхів. Через заявку в УЖКГ “Біличі” була організована заміна трансформатора на більш потужний завдяки УЖКГ “Біличі”. Ця ж комунальна організація після звернення до диспетчера та директора УЖКГ допомогла ліквідувати наслідки виливу нечистот у підвал будинку на Меблевій 11-б.

Розміщено два додаткових баки для сміття на Меблевій після звернення до УЖКГ “Біличі” та “Київспецтрансу”.

Організація завезення свіжого піску в пісочницю Меблевій, оскільки в УЖКГ “Біличі” не вистачило піску на цю пісочницю. Подана і виконана заявка на ремонт пісочниці на Меблевій 11-Б (УЖКГ “Біличі”).

Після звернення до УЖКГ “Біличі” проведено ремонт дитячої гірки в дворі Лісова 20-А та Лісова 20, яка могла спричинити тавматизм дітей на майданчику.

Вирішення екологічних проблемних питань

Створено у Верховній раді України міжфракційне об’єднання “За збереження Біличанського лісу”, до якого увійшли близько 50 народних депутатів.

Прокуратура подала 501 позов до суду щодо скасування незаконно виділених актів. Апеляційні провадження тривають. Ті рішення, які вже прийняв суд апеляційної інстанції, скасували незаконно видані акти.

Активісти організували звернення та збір підписів коцюбинчан під зверненням до депутата обласної ради Леоніда Танцюри щодо ситуації з незаконним виділенням ділянок у 2008 році Коцюбинською селищною радою.

Результатом став розгляд питань щодо незаконного розподілу Біличанського лісу на сесії облради за участю представника прокуратури області.

Відкрито 6 пунктів для збору використаних батарейок у селищі та організовано вивіз батарейок з селища. Здали близько 50 кілограмів батарейок.

Врятували таким чином від забруднення 400 соток ґрунту або 800 000 метрів кубічних води.

Пункти збору селища Коцюбинське офіційно внесені на сайт львівського переробного заводу і поки є на сайті єдиними в Київській області.

Проведено суботник у травні 2013 року. Зібрано 2 причепи посортованого сміття.

Організовано суботник у жовтні 2013 – зібрали також 2 причепи сміття. Школярі-учасники суботника отримали квитки на “Х-фактор”.

Найменші учасники суботника отримали квитки до дельфінарію.

Інформування громади й мешканців округу

За 2013 рік вдалося суттєво збільшити кількість дописувачів на Сайті громади селища та інформаційно охопити Ірпінь, Гостомель, Бучу та Ворзель. Робота ведеться в напрямі інформаційного висвітлення Ворзеля. Редакція сайту шукає свідомих та активних авторів та колумністів.

Завдяки новим авторам з Приірпіння сайт громади Коцюбинського переріс у Сайт громади Приірпіння й став платформою для дискурсу громади й висвітлення найбільш проблемних питань. Аудиторія цього року зросла в кілька разів.

Одним з найбільших здобутків за рік є залучення до колумністики прокурора Ірпеня Мирослава Пацкана, який має на сайті свою постійну авторську колонку.

Змінено дизайн сайту громади селища для більшої зручності користувачів сайту.

Про поточні події в селищі та Приірпінні громада має змогу дізнаватись з Сайту громади Приірпіння www.kotsubynske.com.ua , який зберігає статус незалежної платформи, де може висловитись кожен автор щодо суспільно важливих питань.

Сайт громади Приірпіння запропонував депутатам всіх рівнів рад відзвітувати публічно перед громадою, чим вже скористався депутат Ірпінської ради Богдан Мельничук.

У 2013 році був проведений моніторинг відвідуваності та активності депутатів рад Приірпіння. Зокрема вже опубліковані дані по Ворзелю, Ірпеню та Бучі.

Редакція сайту пропонує безоплатне розміщення реклами, якщо рекламодавець готовий інвестувати у вирішення проблем громади регіону. Таким чином редакція сайту громади Приірпіння хоче цілеспрямовано вирішити частину суспільно важливих питань регіону.

Матеріали Сайту громади Приірпіння у 2013 році відзначила Асоціацією польських журналістів. Отримана польсько-українська премія буде направлена на розвиток сайту громади.

Tagged with: , ,

3 коментарі

 1. Анонім 3 Січня 2014 at 00:58

  Не каждый депутат может так отчитаться за проделанную работу как Ирина Федорив! Потому, что другим “депутатам” показать и сказать просто нечего!
  Ирина, так держать!

  178.136.239.2**

 2. Оксана 15 Березня 2014 at 22:38

  Дякую, Ірино, за Ваш звіт! Хочу взяти його за зразок і використати у своїй роботі. Про сайт дізналася із Вашої статті розміщеної на Українській Правді

  95.111.140.**

 3. Ольга 27 Квітня 2014 at 00:03

  Ірина Федорів, Богдан Мельничук звітуються. Мирослав Пацкан навіть знаходить час. Що ж іншим заважає??? Нема чого сказати? Ні, не вважають запотрібним…

  95.158.25.1**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539